Co o Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™ mówią jej absolwenci?

Home  >>  #JAKszkolić  >>  Co o Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™ mówią jej absolwenci?

Co o Akademii Trenera Biznesu JAK-MD™ mówią jej absolwenci?

Program studiów Akademia Trenera Biznesu wg metodologii JAK-MD™ dostarcza wszystkich kluczowych umiejętności, które pozwalają na efektywną pracę w zawodzie trenera biznesu i rozwoju osobistego. Na studiach podyplomowych, zorganizowanych na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego, uczą wieloletni praktycy z branży szkoleniowej biznesu i innych sektorów rynku. Na tle innych programów Akademię wyróżnia różnorodność prezentowanych metod, stylów i postaw trenerskich przy jednoczesnym stosowaniu przez wykładowców wspólnej metodologii JAK-MD™.

Studia Akademia Trenera Biznesu wpisują się w profil studiów o charakterze praktycznym. Z tego względu Wydział Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego podjął współpracę z firmą specjalizującą się w szkoleniu trenerów oraz w zakresie coachingu – JAK Marketing-Dialog – mówi Małgorzata Kołodziejczak, kierownik studiów. Studia mają charakter praktyczny, w 80% to warsztaty, na których przyszli trenerzy nabywają umiejętności, które w przyszłości pozwolą im świetnie prosperować na trudnym i wymagającym rynku szkoleń w biznesie.

Program studiów został przygotowany tak, aby w sposób kompleksowy przygotować uczestników do zawodu trenera, nawet gdy stawiają dopiero pierwsze kroki na sali szkoleniowej.

Do udziału w Akademii Trenera Biznesu i podjęcia studiów podyplomowych przekonały mnie przede wszystkim trzy rzeczy – powiedziała Paulina Górska, słuchaczka drugiej edycji studiów. Pierwsza z nich to jest chęć własnego rozwoju, przekraczania siebie. Druga to wyspecjalizowana kadra, wspaniali ludzie, którzy mają różnorodne podejście do tematyki szkoleń. Trzecią jest to, że można uzyskać nowy zawód i zaistnieć na rynku pracy.

Dzięki tym studiom wiem, czego nie wiem. To jest naprawdę bardzo dużo, bo jak przyszłam tutaj, to absolutnie nie wiedziałam, czego mogę się nauczyć i czego chcę się nauczyć. Nie miałam żadnego doświadczenia, jeżeli chodzi o branżę trenerską – powiedziała uczestniczka pierwszej edycji, Sylwia Kurzeła. – Wiem, jakie swoje umiejętności, kompetencje, zasoby mogę wykorzystać w tej pracy, i czego jeszcze mogę się nauczyć. To mi wyznaczyło pewien kierunek, w którym będę iść.

Sylwia podzieliła się też refleksją o efektach kształcenia pół roku później.

Akademia Trenera Biznesu na Uniwersytecie Łódzkim to był dla mnie strzał w dziesiątkę. Ja jestem w tej chwili w połowie studiów, jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są z praktykami, z ludźmi, którzy zajmują się tym od lat. Naprawdę dużo się uczymy, to są zajęcia warsztatowe. To niezwykle ważne przy tego typu studiach: uczymy się procesów grupowych, jednocześnie obserwując je w grupie. To jest bardzo silnie akcentowane przez naszych nauczycieli, żebyśmy obserwowali naszą grupę. Jestem bardzo zadowolona też z tego, że studiuję w Łodzi, na uniwersytecie, którego jestem absolwentką – dodała. – Dla mnie liczyła się renoma uczelni i to, że na studiach jest bardzo dużo warsztatów, że dają mi konkrety.

Kompleksowa struktura programu oraz bogate doświadczenie wykładowców sprawiają, że studia odpowiadają też potrzebom doświadczonych trenerów, którzy chcą uzupełnić wiedzę, podnieść umiejętności i pracują nad swoją specjalizacją.

Wybrałem studia Akademia Trenera Biznesu, ponieważ chcę pracować nad moimi konkretnymi kompetencjami jako trenera – powiedział Julian Czurko, uczestnik drugiej edycji. Są to studia, które łączą to, co jest najlepsze na uczelni, czyli poziom i strukturę akademicką z doświadczeniem praktyków, którzy od lat pracują na rynku i mogą przekazać nam swoje know-how.

Na Uniwersytecie Łódzkim trwa rekrutacja na czwartą edycję Akademii Trenera Biznesu wg metodologii JAK-MD™. Zajęcia w roku akademickim 2017/2018 ruszają już w październiku.